Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 1977 komentarzy

Prawda jest gwarancją wolności

Moje komentarze

 • @autor
  Witaj! Warto w tym kontekscie przeczytać jak "Rosja powraca na ścieżkę ekspansji zewnętrznej". "...Rosja powraca na ścieżkę ekspansji zewnętrznej i lepiej jest dla niej „tańczyć” na cześć „wielkiego zwycięstwa”. To tłumaczy ich zachowanie.

  Całość pod linkiem:
  http://www.portal.arcana.pl/Tylko-zwyciestwo,729.html
  Gaspadin szympans
 • @Free Your Mind
  Ja też tak wtedy pomyślałam, co ta pani wymyśliła. Dlatego przytoczyłam tą wypowiedź w kontekscie minionego czasu. Wczoraj przeczytałam blog Lamelki na salonie 24 i tam przytoczono z rosyjskiego forum, że jakoby prezydent Miedwiediew był w Smoleńsku (podobno ktoś się pomylił, chodziło o innego jego urzędnika). Ale jeśliby przyjąć taki scenariusz, że miało się tam odbyc takie niezaplanowane spotkanie, to tłumaczyłoby obecność całej generalicji na pokładzie samolotu. Cóż, wielka polityka zawsze była i będzie tajemnicza. Wracając do Twojego postu. Zdziwiło mnie bardzo, że dziennikarze tak mało mają rzetelnych wiadomości na temat samolotów jakie wyleciały do Smoleńska, bo podawano różne maszyny. Z tym się do tej pory nie spotkałam. Takich dziwnych rzeczy było więcej. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg i pozdrawiam.
  Poza ruską zonę
 • @autor
  Witaj, mnie po przeczytaniu Twojego posta przypomniała mi się wypowiedź austriackiej dziennikarki śledczej Jane Burgermeister w dniu 18 kwietnia 2010 roku w Krakowie.
  Ta pani między innymi mówi:

  "Kiedy poskładamy te rzeczy razem proawdobodobny scenaiusz jest taki, że piloci podchodzący na lotnisko w Smoleńsku otrzymali fałszywe informacje o prawdziwej lokalizacji pasa i zostali zwiedzeni do lądowania (techniką "meaconing") i eksplozja mogła rozedrzeć lewe skrzydło samolotu gdy podchodził on do lądowania. Kiedy samolot rozbił się w tej części lasów mała grupa mogła przejść do zabijania ocalałej załogi. Brak wszystkich ciał można tłumaczyć przez jeśli przyjmiesz, że ci czołowi generałowie, zarządca banku centralnego, szef bezpieczeństwa, dwaj opozycyjni kandydaci na prezydenta i duża część ludzi z partii opozycyjnej w parlamencie w ogóle nie byli w samolocie, że zostali zabici lub porwani w Polsce, że ich zniknięcie jest po prostu zaliczone do tego przez stwierdzenie, że zginęli jako część tych z katastrofy liotniczej."

  Całość na YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=Lun0kzX84og
  Poza ruską zonę
 • @autor
  Zobaczymy czy na starych portalach zrobi się kulturalnie. Co zrobią moderatorzy? Bardzo jestem ciekawa. Będzie to dla nich nie lada wyzwanie :-)))
  Cenzura w necie?
 • @autor
  Witam słynnego Pluszaka. Bardzo dobrze, że pojawiłeś się tutaj. A wracając do Twoich pytań. Moja odpowiedź: dziwne to, dziwne. W tej sprawie jest coraz więcej pytań, niedomówień. Czy poznamy prawdę? Mam nadzieję, że tak, bo mamy blogerów i Ty jesteś jednym z nich. Pozdrowienia.
  Katastrofa TU-154M – i co dalej z tymi śledztwami?
 • @autor
  Niestety ludzie wierzą w obiektywizm tych mediów. Dlatego należy ich przekonywać argumentami (znajomych, rodzinę). Wydaje mi się, że lepiej nie ganić ich za to, że wybrali te media, bo wtedy odbierają to jako zamach na własną osobę. A jak wierzą? Podam przykład. MAK to międzynarodowa i przez to obiektywna komisja, nawet w niej są Amerykanie, tak mi mówili. Po rozwinięciu przeze mnie tematu MAK powiedziano mi, że tego wszystkiego nie wiedziano oraz zmienia to obraz sprawy. Dlatego bardzo się cieszę, że jest atrakcyjna strona NE i tam odsyłam tych niewierzących.
  Lemingi porzucają stado .
 • @eska
  Życie nigdy nie jest czarno-białe. A intencją tego portalu ma być przekonanie tych nieprzekonanych. Dobrze, że są różne opinie, to dodaje wiarygodności temu portalowi. A trolle? Cierpliwość i rzeczowa argumentacja lub ignorowanie. Obojętność jest potężną bronią. A to czy kogoś felieton jest na SG czy nie jest? Potraktujmy to jako wojnę. Na wojnie każdy żołnierz jest ważny. Tak samo jest tutaj. Można mieć wiele odsłon i nikogo nie przekonać, a można mieć kilkanaście i parę osób zacznie inaczej myśleć.

  Nie dajmy się ponieść ambicjom i skłócić się. Jak mówiono w bardzo znanym filmie: róbmy to dla sprawy, nie dla siebie. Pozdrawiam Wszystkich.
  Administracjo, to do Ciebie!
 • @Mirosław Kraszewski
  Zawsze mi mówiono, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A ja dalej o książce. Jeśli przyjmiemy, że wyjaśnienie jest wiarygodne to ja widzę bardzo dużo zbieżności w przytoczonej przeze mnie książce. Tylko tam mamy "samotnego białego wilka" mającego kontakty, spryt, wyszkolenie oraz nieprawdopodobne szczęście. Tak też prawda tam zatriumfowała, a zło zostało pokonane. Tak jest w powieści, a w realnym świecie juz nie jest tak pięknie.
  Jaka jest stopa zwrotu katastrofy smoleńskiej?*
 • @Mirosław Kraszewski
  Przeczytałam cały podany link i przypomniała mi się powieść "Negocjator", autor Frederick Forsyth. W tej powieści zabito syna prezydenta USA, a trop zlecenia tego zamachu prowadzi do Rosji. Tytułowy negocjator, który jest specjalistą w negocjacjach z porywaczami (negocjował skutecznie uwolnienie syna prezydenta) podejmuje się wyjśnienia sprawy dlaczego zabito zakładnika. Okazuje się, że za spiskiem i zabójstwem nie stał rząd rosyjski, ale lobby przemysłowe amerykańsko-rosyjskie. Nie rozwijam tematu, bo może ktoś będzie chciał przeczytać tą książkę. Warto, bo to pasjonująca lektura.
  Jaka jest stopa zwrotu katastrofy smoleńskiej?*
 • @ewaryst fedorowicz
  Jeśli ten serwis ma coś zrobić, to będzie tak jak w życiu. Nie będzie zawsze miło i sympatycznie. Ktoś będzie się starał to zepsuć. Natomiast jak wszyscy będą się trzymać ustalonych zasad i nie będą im puszczać nerwy, to trolle same to miejsce opuszczą.
  Trolle na N.Ekranie, co z nimi zrobić?
 • @Kacper Gizbo
  Czasami cuda się zdarzają, ale ideologiczne trolle są jak beton. Choć kropla drąży skałę.
  Trolle na N.Ekranie, co z nimi zrobić?
 • @Andy-aandy
  Fakt, moja Babcia zawsze mówiła Związek Sowiecki lub Sowieci, nigdy Radziecki. Także Babcia mówiła tak samo o Reganie. Nie mogła pojąć jak zachodni przywódcy dają się wmanewrować w swoje gierki Sowietom. Pamiętam jak mówiła: czy oni nie mają rozumu?

  Pod tym linkiem jest książka pamiątkowa, do której można się wpisywać. Twój materiał jest bardzo ciekawy, nie dopisałam wcześniej.

  Ja tylko się zastanawiam. Jest rocznica, o tym powinno być głośno, a jest cicho.
  Prezydent Reagan i jego osobista krucjata przeciwko komunizmowi
 • @autor
  Witaj, odniosę się do Twoich punktów:
  punkt 1. Według mnie, oczywiście bardzo upraszczając są dwa rodzaje trolli: płatne i ideologiczne. Płatne są jak maszyna, bo wykonują określone zadania. Ideologiczne mogą przejść na stronę światła...ale to długi proces. Troll nie chce rzeczowej dyskusji, troll ma udowodnić, że racja jest po jego stronie lub zasiać wątpliwości.

  punkt 2. Z tym punktem się zgadzam.

  punkt 3. Efekt edukacyjny, piszesz, uczenie określonego zachowania wobec trolli. Fakt, czasami potrzeba otrzeźwić postowicza. Bo trolle na tym bazują: na wzbudzaniu emocji przy pisaniu nieprawdy, oczernianiu i wtedy postowiczowi mogą puścić nerwy, co jest jak najbardziej normalną sprawą. Wtedy starszy doświadczeniem blogger będzie otrzeźwiającym mentorem.

  Pojawienie się trolli to nic innego jak sukces "NowegoEkranu". Przecież na nic znaczącego nie marnuje się energii trolla.
  Trolle na N.Ekranie, co z nimi zrobić?
 • @autor
  Witaj, bardzo dobrze, że napisałeś ten post. Uważam, że Regan nie jest właściwie doceniany u nas. Może dlatego, że mało się na jego temat pisze. Ja sama widziałam, że był dobrym prezydentem, trzymającym "twardy" kurs wobec Rosji. Najbardziej chyba jest znane jego powiedzenie o Rosji (wtedy był to Związek Radziecki), że to imperium zła. Przed paroma dniami weszłam na stronę o rocznicy 100. urodzin Ronalda Regana i tam dowiedziałam się wielu rzeczy, o których nie wiedziałam. Tą stronę powinien każdy Polak przeczytać, aby dowiedzieć się ile prezydent Regan zrobił dla Polski.

  Link do tej strony:
  http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamiatkowa/przeczytaj/
  Prezydent Reagan i jego osobista krucjata przeciwko komunizmowi
 • Zadania tego zespołu
  Do zadań Zespołu należy:

  1) przeciwdziałanie przejawom ograniczania wolność słowa i swobody prezentowania opinii,

  2) promocja dialogu za pośrednictwem mediów opartego na tolerancji i szacunku, przeciwdziałanie wykorzystywaniu Internetu i mediów do prowadzenia agitacji politycznej opartej na szerzeniu nieprawdy i nienawiści,

  3) ocena faktycznych możliwości dochodzenia prawa przez osoby i podmioty pomawianie lub zniesławianie w środkach masowego przekazu i Internecie.

  4) promowanie postaw odpowiedzialnego, pozbawionego agresji, opartego na prawdzie i woli dialogu komunikowania się w Internecie i mediach,

  5) zlecenie oraz analiza opinii i ekspertyz w przedmiocie promocji swobody prezentacji odpowiedzialnych opinii za pośrednictwem mediów i Internetu,

  6) ocena stanu prawnego w kontekście relacji wolności wyrażania opinii i swobodnej możliwości zamieszczania ich na forach internetowych z możliwością ewentualnej obrony dóbr osobistych przez osoby pokrzywdzone treściami ww. publikacji,

  7) współpraca z właściwymi komisjami Sejmu i Senatu w ww. sprawach,

  8) nawiąztywanie i utrzymywanie kontaktów z instytucjami związanymi z problematyką wolnością słowa oraz nadawcami medialnymi w kraju i za granicą,

  9) przedstawianie opinii publicznej wyników prac zespołu.

  http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/dialogspoleczny/$file/dialogspoleczny.pdf
  Znowu cenzura

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY