Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
31 postów 1977 komentarzy

Prawda jest gwarancją wolności

Moje komentarze

 • @Jasiek 11:19:38
  W tamtych czasach wszystkie statki były zbudowane z takiej słabej blachy. A jakie uszkodzenie? Bo napewno nie to przez "Hawke". Sabotaż, czyli bomba?
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 09:04:31
  Kwiatek bardzo ładny, dziękuję. No to powiedz mi, skoro nie było góry lodowej to jak zatonął "Titanic"?
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 02:38:05
  Hmm, nie było gory lodowej… Trzeba byłoby przyjąć, że pan Tesla lub jakiś inny mądry człowiek tamtych czasów opracował jakieś urządzenie do hologramow. A może to obca cywilizacja?
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 02:22:25
  Jaśku, tylko tę górę lodową widziało sporo osób na statku. Ulegli jakiejś halucynacji? Jeśli nie gora lodowa to co według Ciebie zatopiło statek?
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 02:12:02
  Film ma spełniać jakąś rolę. Przeważnie są to doznania estetyczne. Jednak czasami film konkretnie ludziom pomaga. Tak było w moim przypadku, tak było w przypadku mojej znajomej, która zwabiona telewizyjnymi reklamami wpadła w lekomanię, bo to tak miało jej pomóc na różne dolegliwości. Rodzina prosiła ją, aby przestała brać suplementy diety, lekarka kazała jej przestać i …nic do niej nie trafiało. Trafił do niej serial "M jak miłość", gdzie pokazywano ten problem. No i odstawiła te suplementy.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 02:07:48
  Mogę się z Tobą zgodzić, że Zachód chciał powstania "Solidarności", aby zarobić na otwarciu rynków wschodnich dla firm.
  To, co napisałam to są fakty, a Ty piszesz o działaniach "pod powierzchnią", czyli obywdwoje możemy mieć rację.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 10:12:45
  Tylko twórcy tej zamiany znaleźli jednego świadka. A Gross ilu znalazł? W sprawie Jedwabnego bardziej wierzę mojej znajomej, która tam mieszkała od urodzenia (przed wojną). Ona twierdzi, że zrobili to hitlerowcy.

  Zawsze byli fałszywi świadkowie i tego nikt nie zmieni. Do uwiarygodnienia danej historii potrzeba było ich więcej. Ja mogę powiedzieć, że wczoraj wieczorem talerz o średnicy mniej więcej 10 metrów wylądował pod moim domem. Mogę podesłać jego zdjęcie. I co? Uwierzysz mi?
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 10:09:21
  Każde zdjęcie można "przerobić" i to nie tylko w obecnej dobie. Teraz jest po prostu łatwiej, są lepsze narzędzia.

  Dla Wałęsy był Nobel, bowiem "Solidarność" była zdelegalizowana. Był to Nobel za STWORZENIE wolnych związków zawodowych (a nie jak co niektorzy piszą – obalenie przez Wałęsę komunizmu, bo wtedy socjalizm w Polsce miał się dobrze). Przecież gdyby nie te 13 milionów czlonków "Solidarności" jak podawano wtedy w prasie (obecnie mówi się o 10 milionach) to nikt by się nie liczył z Wałęsą czy z kierownictwem związku.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 10:05:15
  Oskary mu się należały. Lipna historia? A niech będzie lipna, ale mnie osobiście uratowała życie. Na zakręcie mojego życia pooglądałam ten film i to on natchnął mnie do walki. Tak mówi Jack do Rose, że należy walczyć, choćby nie było nadziei.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 09:54:53
  Kiedy byłam małą dziewczynką mama zabrała mnie do kina na film o katastrofie "Titanica". Był to czarno-biały film pod polskim tytułem "SOS Titanic" ("A night to remember"). Uważany jest przez niektórych za najlepszy film o tej katastrofie. Ja byłam wstąśnięta po obejrzeniu tego filmu.

  Nie dziwię się Cameronowi, że chciał zrobić film o tej katastrofie. Chyba nie podajesz w wątpliwość, że zginęli tam ludzie?

  Tak na chłopski rozum. Znany reżyser chce nakręcić film o katastrofie. A ja chcę sprzedać książkę, to zabieram się do pracy. A żeby nie było zarzutów, że chcę coś "ugrać" na ewentualnej popularności filmu to muszę ją wydać wcześniej.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 09:52:37
  JP Morgan miał szczęście, bo:
  — gdyby nowojorskie towarzystwo nie zbojkotowałoby towarzysko Astora, to ten nie udałby się z nowo poślubioną żoną w podróż do Europy i nie wracałby z nią "Titanikiem" do Ameryki,
  — gdyby nie strajk górników to "Titanic" wypłynąłby wcześniej i nie spotkałby na swej drodze tej góry lodowej,
  — tak samo inne osobistości, które "zawadzałbyby" Morganowi popłynęłyby tym statkiem wcześniej.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jasiek 22:03:18
  Nie wiem o które zdjęcie chodzi, ale do jednego zdjęcia z numerem statku twórcy teorii zamiany przyznali, że to fałszywka. Po katastrofie "Titanica" nastąpiła przebudowa "Olympica". Dlatego porównywanie "Titanica" ze zdjęciami "Olympica" po 15 kwietnia 1912 jest bez sensu.

  Przez 84 lata od zatonięcia nikt nie wymyślił teorii zamiany statków. A wtedy żyli jeszcze świadkowie tej katastrofy. Jakoś dziwnym trafem teoria powstała w 1996 roku, kiedy Janmes Cameron rozpoczął zdjęcia do swojego filmu o "Titanicu". Film Camerona spowodował, że ta tragedia stała się znowu bardzo popularna. A na fali popularności filmu dobrze sprzedają się książki, a szczególnie sensacyjne.

  Splot niesamowitych i niekorzystnych okoliczności towarzyszyły katastrofie "Titanica". Czasami tak jest, że wszystko sprzysięga się jakiemuś przedsięwzięciu. A ktoś inny na tym wygrywa. Tak mówi się o JP Morganie, że "wygrał" FED przez katastrofę statku.
  Czy zamieniono "Titanica"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:09:40
  Może Trybek się odezwie. Mnie utkwiło w pamięci, że do tego przyjmowali każdego. Może później mieli jakiś system rekrutacji. Wtedy kiedy pisał ten post było ich kilkanaście tysięcy.
  Izraelskie fabryki trolli
 • Autor
  Trybeus pisał (nie mogę znaleźć tego postu), że rekrutują młodych ludzi do bycia wolontariuszem. Każdy może się zgłosić do tej służby. Szczegółów już nie pamiętam.
  Izraelskie fabryki trolli
 • @Oscar 16:07:28
  Jeśli dobrze pamiętam to logika jest na historii i socjologii. Natomiast z logiką to tak samo jak z inteligencją. Znam wielu inżynierów i to dobrych fachowców, ale z logiką to mają kłopoty. A najbardziej "logiczną" osobą z jaką miałam do czynienia w swoim życiu była moja mama, która była studentką anglistyki. Znajomi prawnicy dziwili się, że nie poszła na prawo.
  A.Duda prezydent z Facebooka.
 • @kula Lis 67 15:58:32
  Ja już się nie załapałam na kaligrafię w szkole podstawowej. W pierwszej klasie podstawówki już były wieczne pióra, ale moja nauczycielka kategorycznie zabraniała nam nim pisania, bo takie pióro według niej psuło rękę. Musieliśmy pisać stalówką na obsadce i maczać ją w kałamarzu. Później mogliśmy pisać wiecznymi piórami, długopisy były kategorycznie zabronione do pisania. Za parę lat je dopuszczono do pisania.
  Do tej pory podziwiam świadectwa pisane przez moje nauczycielki w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przepiękne pismo przedwojennych nauczycielek.
  A.Duda prezydent z Facebooka.
 • @57KerenOr 15:58:01
  Czemu po macoszemu? Co jakiś czas nachodzą mnie Świadkowie Jehowy i chcą mnie zmieniać. Jakoś nie dochodzi do nich, że ja swojej wiary nie zmienię. Luteranienie nie uznają kultu świętych i czczą Maryję tylko jako matkę Jezusa. Jednak nikt z moich znajomych nie próbuje mnie nawracać. Ja szanuję ich wyznanie, a oni moje.
  Ksiądz profesor modlił się o śmierć papieża?! Dlaczego?
 • @57KerenOr 15:46:50
  Ty tak uważasz i masz do tego prawo. Wiadomo, że są różnice pomiędzy chrześcijanami.
  Ksiądz profesor modlił się o śmierć papieża?! Dlaczego?
 • @Lotna 15:33:31
  Nie zbierają na tacę.
  Ksiądz profesor modlił się o śmierć papieża?! Dlaczego?
 • @kula Lis 67 15:31:49
  "Duduś Wesołek zgięty w pół przeprasza i prosi o wybaczenie za "chamskie" /czytaj patriotyczne/ zachowanie Polskiego Narodu."
  O co chodziło?
  A.Duda prezydent z Facebooka.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY